Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to szereg rozwiązań pozwalających na uzyskanie pożądanego wyglądu uzębienia przy pomocy zabiegów stomatologicznych. Najpopularniejsze z nich to: wybielanie zębów oraz stosowanie licówek. Dzięki nim możliwe staje się nie tylko zmienienie koloru zębów, ale też modyfikacja ich kształtu — zarówno pod względem szerokości, jak i długości.

Stomatologia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina stomatologii, której głównym zadaniem jest uzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu. Wykonane w naszym gabinecie zabiegi estetyczne zapewniają Państwu piękne i zdrowe zęby, dobre samopoczucie i pozytywną samoocenę.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to zabieg polegający na rozjaśnianiu kolorów zębów, maksymalnie przybliżając go do bieli. Spośród sposobów pozwalających na osiągnięcie pożądanych efektów można wyróżnić dwa podstawowe działania:

  • Wybielanie gabinetowe (wykonywane w gabinecie stomatologicznym)
  • Wybielanie nakładkowe (wybielanie wykonywane samodzielnie przez pacjenta)

    Wybielanie gabinetowe

Wybielanie w gabinecie wykonywane jest przez stomatologa podczas wizyty w gabinecie. Najpierw stomatolog nakłada na zęby pacjenta specjalny preparat o wysokiej zawartości stężonego fluoru. To właśnie ten pierwiastek wpływa na rozjaśnienie szkliwa. Po nałożeniu żelu czy też pasty bogatej we fluor zęby zostaną naświetlone przy pomocy specjalnych lamp. Dzięki temu zęby znacząco rozjaśnią się, a pacjent uzyska wyraźnie bielsze zęby już po pierwszej wizycie.

    Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to alternatywne rozwiązanie w przypadku gdy pacjent pragnie wykonywać ten zabieg samodzielnie, w zaciszu domowym. Aby było ono możliwe do wykonania, niezbędne jest wykonanie unikalnych nakładek na zęby, tworzonych na podstawie wycisków uzębienia pacjenta. Na tak przygotowane nakładki należy nałożyć specjalny żel wybielający i następnie umieścić je w jamie ustnej na czas wyznaczony przez stomatologa czas (zaleca się stosowanie nakładek przez minimum 4 godziny dziennie, np. podczas snu). Proces należy powtarzać przez okres od 7 do 12 dni.

Licówki na zęby

Licówki na zęby to niezwykle estetyczne nakładki na wargową powierzchnię zębów, które idealnie poprawiają kosmetykę zębów przednich. Dzięki licówkom możemy skorygować

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!