Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Sedacja

Sedacja wziewna (gaz rozweselający) to bezpieczna metoda walki z bólem, lękiem przed dentystą i leczeniem zębów. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie w momencie, gdy pacjent obawia się wizyty, czy też jak w przypadku dzieci — obawiają się one tego, co mogą zastać po przekroczeniu progu gabinetu. Bez wątpienia jest to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, dostępnych po odwiedzeniu stomatologa.

Zabiegom dentystycznym często towarzyszy lęk przed bólem. Już sama myśl o konieczności poddania się badaniu stomatologicznemu zniechęca pacjentów do umówienia się na wizytę. To właśnie dlatego, wykorzystujemy podtlenek azotu, dzięki któremu stany lękowe chwilowo zanikają, a pacjent czuje się rozluźniony. Podawaną dawkę dostosowuje się indywidualnie, bazując na reakcji pacjenta. Dzięki temu możliwe jest spłycenie ogólnego rozluźnienia czy też jego pogłębienie.

Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia uzyskanego w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu, przy zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Co najważniejsze — sedacja jest całkowicie bezpieczna, przez co nawet najmłodsi pacjenci, zasiadający w fotelu stomatologicznym, mogą z niej skorzystać. Dzięki temu nawet w przypadku najbardziej przerażonych pacjentów zabieg może zostać wykonany w sposób poprawny, jak i bezpieczny dla ich zdrowia.

Istnieją pewne sytuacje kliniczne, w których zastosowanie sedacji wziewnej przynosi najlepsze rezultaty:

  • silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem u dzieci, jak i dorosłych
  • silny odruch wymiotny
Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!