Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Radiowizjografia

Czym jest radiowizjografia?

Radiowizjografia (znana także pod skrótem RVG) to jedna z najnowocześniejszych technologii wykonywania zdjęć rentgenowskich. Jest ona niezwykle pomocna w obrębie stomatologii, gdyż dzięki niej możliwe jest nie tylko potwierdzenie (bądź wykluczenie) wielu chorób zębów, jak i wad zgryzu. Są to zdjęcia, które można zapisać przy pomocy metody cyfrowej. Ich zaletą jest to, że lekarz może dokonywać wielu modyfikacji efektu badania — obraz może być rozjaśniany lub przyciemniany. Radiowizjografia jest także znacznie bezpieczniejsza dla zdrowia pacjenta i w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu RTG, dzięki niej stomatolog może wykonać nawet kilka zdjęć podczas jednej wizyty w gabinecie. Co więcej, tak wykonane zdjęcie można nie tylko bezproblemowo wydrukować, ale także dołączać do ewidencji chorobowej pacjenta.

Badanie radiologiczne zajmuje bardzo ważne miejsce w diagnostyce stomatologicznej. Nasza przychodnia dysponuje pracownią rentgenowską wyposażoną w sprzęt najnowszej generacji. Dzięki temu możemy wykonać zdjęcie RTG bezpośrednio na fotelu stomatologicznym.

 

Do czego służy radiowizjografia cyfrowa?

Dzięki zastosowaniu radiowizjografii cyfrowej możemy:

  • Otrzymać wynik badania wyciągu kilku sekund na ekranie komputera
  • Wykonać wysokiej jakość obróbkę cyfrową obrazu
  • Kilkukrotnie zmniejszyć dawkę promieniowania, jaką otrzymuje pacjent

Jest ona niezwykle przydatna w przypadku zabiegów i działań w obrębie stomatologia, takich jak:

  • Leczenie kanałowe
  • Leczenie ortodontyczne
  • Diagnostyka stomatologiczna
Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!