Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Prowadzenie ciąży

Narodziny dziecka to niezwykle ważny moment w życiu każdego rodzica. Oczekiwanie na pojawienie się dziecka na świecie jest bardzo trudnym i, zdawałoby się, niekończącym się okresem. Aby jednak przebiegał on całkowicie bezproblemowo, warto jest rozważyć skorzystanie z wiedzy ginekologa, który poprowadzi ciążę. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stale trzymać rękę na pulsie i reagować, kiedy wzrośnie ryzyko powstania jakichkolwiek komplikacji.

 

Na czym polega prowadzenie ciąży przez ginekologa?

Prowadzenie ciąży przez ginekologa polega na objęciu przyszłej matki specjalistyczną opieką, polegającą na bieżącym monitorowaniu stanu zdrowia matki i rozwijającego się dziecka. Prowadzenie ciąży ma także na celu zapewnić przyszłej mamie wsparcie merytoryczne na temat tego, czego powinna unikać w trakcie ciąży, co jest szczególnie zalecane podczas ciąży, jak postępować w określonych sytuacjach. To właśnie wybrany lekarz będzie powiernikiem wszelkich tajemnic, jak i pierwszym kontaktem w trakcie występowania problemów w czasie ciąży. Podczas całego procesu prowadzenia ciąży, kluczowe staje się stałe monitorowanie zdrowia matki i płodu, dzięki czemu możliwe jest szybkie wykrycie obecności chorób, a w dalszym kroku — zapobieganie ich rozwojowi.

 

Częstotliwość wizyt w zakresie prowadzenia ciąży zależy od zaleceń specjalisty dbającego o to, by diagnoza i reakcja na wszelkie nieprawidłowości odbyła się w odpowiednim czasie. Zwykle jednak rekomenduje się umawianie wizyt w jednomiesięcznych interwałach, lecz ta częstotliwość może wzrosnąć do 2 wizyt miesięcznie. Po upływie ósmego miesiąca ciąży zalecamy cotygodniowe wizyty kontrolne, celem bieżącego monitorowania stanu zdrowia matki oraz dziecka.

 

Prowadzenie ciąży w gabinecie Medicus obejmuje wszystkie niezbędne procedury medyczne podejmowanie podczas wizyt, wraz ze wszelkimi badaniami i testami. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że ciąża rozwija się w prawidłowy i bezpieczny sposób. Plan prowadzenia ciąży może być modyfikowany w taki sposób, aby spełniał on wszystkie potrzeby przyszłej matki.

 

Zakres usług

 • Przygotowanie do ciąży — poradnictwo prekoncepcyjne
 • Rozpoznawanie wczesnej ciąży
 • Opieka nad ciążą fizjologiczną
 • Opieka nad ciążą bliźniaczą
 • Opieka nad ciążą wysokiego ryzyka
 • Ocena rozwoju płodu
 • Ocena wydolności szyjki macicy
 • Diagnostyka krwawień w ciąży
 • Określenie płci płodu

 

 • Diagnostyka USG w ciąży
  – Badanie USG między 11 a 13 (+6 dni, badania prenatalne FMF) tygodniem ciąży
  – Badanie USG między 18 a 24 tygodniem ciąży (badanie połówkowe)
  – Badanie USG między 28 a 34 tygodniem ciąży
  – Badanie USG w okresie okołoporodowym Przy wszystkich tych badaniach istnieje możliwość oglądania wyników USG na oddzielnym monitorze przez osoby bliskie dla przyszłej matki.
  – USG 3D/4D
 • Badanie krwi ciężarnej (test PAPA)
 • Możliwość wykonania testu genetycznego wykluczającego choroby genetyczne
 • Wykonanie badania cytologicznego
 • Diagnostyka bakteriologiczna
 • Pobranie wymazów GBS
 • Diagnostyka genetyczna materiału po poronieniach
 • Opieka przed- i poporodowa

W klinice Medicus realizujemy bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach karty Medicover, Allianz, Lux Med, Enel-Med, Polmed, PZU, OCM,  oraz Geriamedica bez wymaganego skierowania. Dla osób posiadających ubezpieczenia zdrowotne w podanych firmach wykonujemy bezpłatne usługi ginekologiczne na podstawie wykupionego pakietu.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog
Cennik usług
Konsultacja ginekologiczna (wizyta + USG)
200 zł
Wizyta - prowadzenie ciąży
200 zł
Badanie USG prenatalne I trymestru z testu PAPPA
500 zł
Badanie USG prenatalne I trymestru bez testu PAPPA
450 zł
Badanie USG prenatalne II trymestr /18-22/tygodni
400 zł
Badanie USG - rozpoznanie płci
200 zł
Badanie USG prenatalne III trymestr /28-32/tygodni
400 zł
Badanie USG 3D/4D
450 zł
Badanie cytologiczne
70zł
Wymaz GBS
70 zł
Badanie KTG
75 zł
Wydawanie zaświadczenia o przebiegu ciąży
50 zł
USG - dopłata do ciąży mnogiej
100 zł
Założenie pessarium ginekologicznego (cena z pessarium)
350 zł

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!