Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Profilaktyka

Regularna profilaktyka jamy ustnej powinna zawsze znajdować się na szczycie zabiegów, z których korzysta pacjent. To stwierdzenie nie jest bezpodstawne, gdyż wykonywanie tych działań pozwala na utrzymanie optymalnego zdrowia nie tylko samych zębów, ale także dziąseł. Profilaktyka stomatologiczna pozwala również na zachowanie maksymalnej estetyki uśmiechu pacjenta.

Scaling

Scaling to zabieg skupiający się na dokładnym usunięciu nagromadzonego na powierzchni zębów kamienia nazębnego. Niezbędnym narzędziem przy jego realizacji jest skaler ultradźwiękowy, a jego działanie jest następujące: poprzez emisję ultradźwięków, złogi kamienia stopniowo pękają, a w konsekwencji odpadają od powierzchni szkliwa. Dzięki temu, ryzyko powstawania chorób przyzębia, powodowanych przez kamień nazębny, takich jak paradontoza spada niemalże do zera.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów jest zabiegiem polegającym na oczyszczaniu zębów z nagromadzonej płytki nazębnej. Ma ona postać osadu o brązowo-brunatnej barwie, odkładającego się na powierzchni zęba. W jego skład wchodzą głównie resztki spożywanego pokarmu, jak i bakterie obecne w jamie ustnej. Zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej mogą doprowadzić nie tylko do nadmiernego nagromadzenia wspomnianej płytki, lecz także po pewnym czasie do jej zwapnienia i powstania kamienia nazębnego. Sam zabieg polega na skierowaniu na zęby strumienia piasku o przeznaczeniu stomatologicznym z niezwykle wysokim ciśnieniem. Piaskowanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów jest zabiegiem bardzo często wykonywanym u najmłodszych pacjentów. Polega on na zabezpieczeniu zębów przed wpływem próchnicy. Tak zwany „lak” wypełnia wszelkie naturalnie występujących na powierzchni uzębienia bruzdy i szczeliny. Nałożony preparat jest bogaty w wysoką ilość jonów fluoru, dzięki czemu wspomaga on wzmacnianie budowy szkliwa. Wykonanie zabiegu, jakim jest lakowanie zębów, nie zajmuje dużo czasu, a przy tym jest nieinwazyjne i bezbolesne. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie tego zabiegu nawet u najmłodszych pacjentów.

Wskazania do zabiegów profilaktycznych

Do wskazań, mogących wzbudzić u pacjenta potrzebę wykonywania zabiegów profilaktycznych, należą:

  • Nagromadzenie płytki nazębnej i kamienia nazębnego
  • Problemy z właściwym utrzymaniem higieny jamy ustnej, prowadzące do nieefektywnego oczyszczenia powierzchni zębów
  • Podatność szkliwa na wpływ próchnicy
  • Stale utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust
  • W przypadku lakowania: głębokie bruzdy i zagłębienia na powierzchni zębów
Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!