Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Plastyka warg sromowych

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie być piękna i zadbana. Dotyczy to nie tylko urody twarzy i jędrności ciała, ale także okolic intymnych. Zdarza się, że wargi sromowe mogą być niesymetryczne bądź nierówne – taki stan rzeczy nierzadko wywiera ogromny wpływ na satysfakcję z życia seksualnego. Dlatego też modne stały się operacje plastyczne tego właśnie narządu.

Wskazaniami do poddania się zabiegowi labioplastyki może być jednak nie tylko niewystarczające zadowolenie ze swojego wyglądu. Przesłanką do przeprowadzenia operacji mogą być niedostateczne doznania seksualne związane z przerostem warg. Inną przyczyną bywa doświadczany w życiu codziennym dyskomfort – w tym dolegliwości bólowe – związany z podejmowaniem różnych aktywności, takich jak jazda na rowerze czy innego rodzaju ćwiczenia. Zabiegowi nie powinny natomiast poddawać się kobiety w ciąży oraz będące w trakcie chemioterapii.

Operację tę wykonuje się również u tych kobiet, u których pogorszenie wyglądu okolic intymnych nastąpiło w wyniku porodu, naturalnych procesów starzeniowych i związanej z nimi utraty elastyczności, a nawet menopauzy. Rekonwalescencja może potrwać od czterech do sześciu tygodni, dlatego też do upływu tego czasu od zabiegu kobieta nie powinna prowadzić życia seksualnego oraz innych rodzajów aktywności fizycznej.

Operacja warg sromowych – jak przebiega?

Zabieg zwyczajowo trwa do 90 minut. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od indywidualnych ustaleń i wskazań lekarskich. To przyczynia się do braku odczuwania bólu czy dyskomfortu. Z obszaru warg sromowych zostaje usunięta metodami chirurgicznymi nadmierna część tkanki.

Po przeprowadzonym zabiegu nie jest wymagany dodatkowy pobyt w szpitalu. Pacjentki są wypisywane do domu tego samego dnia, nawet w przeciągu kilku godzin od zakończenia operacji. W międzyczasie następuje zmiana opatrunku i weryfikacja, czy wszystko przebiega prawidłowo. Brak komplikacji równa się brakowi przeciwwskazań do opuszczenia szpitala. Rany goją się od tygodnia do dwóch, z kolei usunięcie szwów z reguły ma miejsce w odstępie tygodnia od zabiegu.

Operacja warg sromowych nie powinna być wykonywana w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Jest to związane z tym, że krwawienie, które mogłoby wówczas wystąpić, przyczyniłoby się do pogorszenia jakości rekonwalescencji. Dlatego też, w ramach ustaleń z lekarzem przed operacją należy uwzględnić termin ostatniej miesiączki.

Ile kosztuje operacja warg sromowych?

Cena zabiegu mieści się w kwotach rzędu od 3 do 4 tysięcy złotych. Aby efekty zabiegu mogły cieszyć w pełni, należy przestrzegać w odpowiedni i bezpieczny sposób regularnej higieny intymnej. Warto także zaopatrzyć się we wkładki i odpowiednią bieliznę – dzięki temu możliwe będzie uniknięcie ponownych otarć.

 

W klinice Medicus realizujemy bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach karty Medicover, Allianz, Lux Med, Enel-Med, Polmed, PZU, OCM,  oraz Geriamedica bez wymaganego skierowania. Dla osób posiadających ubezpieczenia zdrowotne w podanych firmach wykonujemy bezpłatne usługi ginekologiczne na podstawie wykupionego pakietu.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!