Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Narkoza

Bez strachu i bez bólu – stomatologia w narkozie

Pomimo tego, jak skuteczne jest współcześnie stosowanie leczenie pod wpływem znieczulenia miejscowego, to w niektórych przypadkach nie jest ono w stanie zaoferować dostatecznego komfortu pacjentowi. Właśnie dlatego, aby pacjenci, u których pożądany rezultat nie jest możliwy do osiągnięcia przy pomocy znieczulenia miejscowego czy też sedacji wziewnej — z pomocą przychodzi zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Znieczulenie ogólne – zalety

Pacjent pod wpływem znieczulenia ogólnego, które utrzymuje się maksymalnie do 6 godzin, może bez lęku odbywać nawet skomplikowane zabiegi. Znieczulenie ogólne wykorzystuje się w przypadku pacjentów z wyjątkowo rozwiniętą dentofobią, jak i w momencie utrudnionej komunikacji z pacjentem.

Poza poważnymi schorzeniami uniemożliwiającymi wykorzystanie narkozy, jej wykorzystanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Co więcej — narkoza może być stosowana zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci! Posiadamy wykwalifikowany i doświadczony zespół anestezjologiczny, stąd też mamy pewność, że wykonywany zabieg będzie skuteczny i bezbolesny.

Jak wygląda zabieg podczas narkozy?

Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu. W trakcie zabiegu oprócz stomatologa uczestniczy lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna. Podczas narkozy istnieje możliwość usunięcia i wyleczenia wszystkich zębów, niezależnie od ich ilości czy stanu.

Zabiegi stomatologiczne w narkozie dla dzieci

Mali Pacjenci to dla nas szczególnie istotna grupa pacjentów. O bezpieczeństwo i zdrowie Najmłodszych dbamy w każdej sekundzie zabiegu, a także zapewniamy kontrolę efektów leczenia po zabiegu. Liczymy się z tym, że strach przed zabiegiem dentystycznym może wzbudzić u Pacjenta, zwłaszcza u dziecka, sporą niechęć, co uniemożliwi przeprowadzenie efektywnego leczenia. Z tego powodu Najmłodszym Pacjentom oferujemy bezpieczny zabieg pod narkozą.

Jednym z zabiegów, przed którym można zastosować znieczulenie ogólne, jest leczenie zachowawcze, czyli leczenie próchnicy. Leczenie próchnicy, zwłaszcza tej mocno zaawansowanej, jest konieczne, by uchronić dziecko między innymi przed koniecznością przedwczesnej ekstrakcji zęba mlecznego, która może prowadzić do powstawania wad zgryzu.

Zwłaszcza dla małych pacjentów który szczególnie źle znoszą ból, znieczulenie ogólne jest dobrym rozwiązaniem. Dziecko obudzi się z wyleczonymi zębami, jednocześnie nie odczuwając bólu ani stresu nawet przez sekundę.

Dentofobia udziela się także w przypadku nieinwazyjnych zabiegów, które wykonujemy w ramach stomatologii dziecięcej, takich jak lakierowanie, lapisowanie, lakowanie. Znieczulenie ogólne jest jednak szczególnie rekomendowane w przypadku przeprowadzania zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej.

Leczenie stomatologiczne dla dorosłych z użyciem znieczulenia ogólnego

Narkoza u dorosłych, podobnie jak w przypadku leczenia stomatologicznego najmłodszych Pacjentów, może być wykorzystana w celu redukcji bólu i stresu związanego z leczeniem zachowawczym i usuwaniem zębów. Pacjent podczas takiego znieczulenia poddany jest kompleksowemu leczeniu zachowawczemu i chirurgicznemu. W trakcie jednej wizyty trwającej nawet kilka godzin pacjent ma całkowicie wyleczone zęby i nie odczuwa bólu.

 

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!