Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego celem jest podanie w sposób śródskórny bądź podskórny bezpiecznych dawek witamin, mikroelementów czy też innych niezbędnych składników pozwalających na widoczne odmłodzenie skóry. Zastosowanie mezoterapii igłowej pozwala na znaczącą poprawę krążenia w miejscu przeprowadzania zabiegu, istotną redukcję ilości komórek tłuszczowych wraz z poprawieniem kondycji skóry. Zabieg mezoterapii powinien być cyklicznie wykonywany, gdyż dzięki temu efekty będą widoczne przez bardzo długi czas. Zalecamy jego wykonanie u Pacjentów, u których skóra wyraźnie straciła na wiotkości, elastyczności czy także u osób z poważnymi zmianami trądzikowymi, czy przebarwieniami.

Wskazania do wykonania mezoterapii

Spośród wskazań do wykonania mezoterapii igłowej wyróżniamy:

 • Likwidacja drobnych zmarszczek i przebarwień skóry
 • Potrzeba spowolnienia starzenia skóry Pacjenta, wraz z jej wyraźnym odmłodzeniem
 • Przeciwdziałanie cellulitowi
 • Redukcję występowania rozstępów
 • Zapobieganie wypadaniu włosów

Przebieg zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej rozpoczyna się od oceny aktualnego stanu skóry Pacjenta przez specjalistę. Taka analiza pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu do aplikacji przy pomocy mikroskopijnej igły, pneumatycznego pistoletu bądź specjalnej strzykawki. Jest on stosowany w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dekoltu. Przed jego rozpoczęciem należy dokładnie zmyć makijaż oraz zdezynfekować skórę, na której będzie wykonywany zabieg.

Wybrany preparat podawany jest podskórnie lub śródskórnie przy pomocy nakłuć w odległości od 5 do 15 milimetrów od siebie. Głębokość takich nakłuć nie przekracza 1-2 milimetrów. Nakłucia te mogą budzić dyskomfort, dlatego też stosujemy krem znieczulający tuż przed rozpoczęciem mezoterapii. Cały zabieg trwa około 20 minut.

Po przeprowadzeniu mezoterapii, na skórze można zauważyć drobne uwypuklenia i zaczerwienienie skóry, które znikają po kilku dniach. Mezoterapia nie wymaga także żadnych działań pozabiegowych, dzięki czemu Pacjent może bezproblemowo wrócić do normalnego trybu życia. Należy jednak wstrzymać się od przyjmowania leków rozrzedzających krew przez 3 tygodnie od zakończenia zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jakim jest mezoterapia. Należą do nich przede wszystkim:

 • Miejscowe stany zapalne skóry
 • Nieleczona i niewyrównana cukrzyca
 • Aktualnie przyjmowane antybiotyki
 • Ciąża
 • Obecność opryszczki
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych
Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!