Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Implanty

Gabinet Medicus w Koszalinie proponuje swoim pacjentom szeroki zakres usług implantologicznych. Doświadczenie oraz wiedza naszych wykwalifikowanych specjalistów sprawiają, że implanty są nie tylko trwałe, ale także idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia, zarówno pod względem koloru, jak i kształtu.

W naszym gabinecie w Koszalinie stosujemy najnowocześniejsze techniki wszczepiania implantów. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pełnym uzębieniem bez bolesnych zabiegów oraz mało estetycznych rozwiązań.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implanty to tytanowe lub cyrkonowe śruby odgrywające rolę brakującego korzenia zęba. Dobrze wykonane implanty pomagają przywrócić właściwą wrażliwość i funkcję zębów. To dlatego ten rodzaj zabiegu dentystycznego polecany jest wszystkim osobom, pragnącym efektywnie uzupełnić braki w naturalnym uzębieniu. Ich zastosowanie jest niezwykle ważne, gdyż stanowią one fundament pod dalszą odbudowę protetyczną, w tym zastosowanie rozwiązań, jakimi są chociażby korony protetyczne.

Wskazania do implantacji

Spośród podstawowych wskazań do implantacji można wyróżnić:

  • Pojedynczy brak zęba w łuku zębowym
  • Braki międzyzębowe o różnej odległości
  • Brak zawiązków zębów stałych
  • Bezzębie całkowite (zarówno w szczęce, jak i żuchwie)
  • Plan leczenia zakładający zwiększenie liczby koron protetycznych oraz filarów pod zastosowanie mostów protetycznych

Rodzaje implantów

Rodzaje dobieranych implantów zależne są głównie od potrzeb pacjenta, ale też od względów zdrowotnych. Podstawowy podział implantów pozwala na wskazanie rozwiązań, takich jak:

  • implanty tytanowe
  • Implanty cyrkonowe

Implanty tytanowe są najbardziej powszechnym sposobem zastępowania braków zębowych. Właściwości tego metalu są prawdziwie unikalne – jest on praktycznie w całości biokompatybilny a przy tym doskonale integruje się z kością, dzięki czemu zyskuje on stabilność i wytrzymałość. Należy jednak pamiętać, że srebrny kolor implantu może stać się widoczny po upływie dłuższego czasu. Alternatywą dla tradycyjnego implantu jest implant cyrkonowy, nazywany też ceramicznym. Jest on wykonany z tlenku cyrkonu, który do złudzenia przypomina naturalną tkankę zęba. Podobnie jak jego tytanowy odpowiednik doskonale integruje się z kością, lecz w jego przypadku ryzyko wystąpienia uczulenia jest zerowe.

Wszczepianie implantu – krok po krok

Pełen proces implantacji zwykle zajmuje około 3-4 wizyt. Pierwsza z nich skupia się na dokładnej diagnostyce i poznaniu istniejących warunków do implantacji. Niezwykle dużą rolę odgrywają zdjęcia RTG, takie jak te uzyskane przy pomocy tomografu komputerowego. Dzięki temu stomatolog ocenić podłoże kostne oraz zaplanować pozycję implantu.

Następnym krokiem jest stworzenie planu leczenia i jego dalsza realizacja. Sam zabieg implantacji rozpoczyna się od przecięcia tkanek miękkich i odsłonięciu kości. Wówczas implantolog opracuje kość, w której zostanie umieszczony implant. Po wywierceniu otworu lekarz umieszcza w nim implant i zaszywa powstałą ranę. To działanie rozpoczyna proces tak zwanej osteointegracji, czyli zrastania się implantu z kością. Dzięki temu stanie się on integralną częścią uzupełnienia i będzie stanowić o stabilności nie tyle, co samego implantu, ale także dalszego uzupełnienia protetycznego. Niezwykle dużą rolę w procesie implantacji odgrywają wizyty kontrolne, na których implantolog kontroluje poprawność wszczepionego sztucznego korzenia. Naturalne jest to, że każdy zabieg wszczepiania implantu wykonywany jest pod wpływem znieczulenia miejscowego, uniemożliwiającego pacjentowi odczuwanie bólu.

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka to bezpośrednie następstwo wszczepienia implantu — jest to proces odbudowy zęba lub zespołu zębów na jego podstawie. Niezależnie od ilości ubytków, w Medicus jesteśmy w stanie skutecznie odbudować naturalny wygląd uzębienia. Proces implantoprotetyki realizowany poprzez zakotwiczenie protezy na stałe w łuku zębowym. Dzięki temu korona lub most protetyczny są stabilnie osadzone w jamie ustnej, a pacjent nie jest zmuszony do tego, aby wyjmować na potrzeby czyszczenia. Ząb oparty na implancie jest więc nie tylko niezwykle estetyczny, ale też w pełni funkcjonalny.

Początkiem odbudowy implantoprotetycznej jest wykonanie wycisków pod przyszły element uzębienia, dzięki któremu możliwe jest zaprojektowanie odbudowy protetycznej w laboratorium. Jest ona w pełni unikalna i w pełni dostosowana do specyfiki i budowy łuków zębowych. Po kilku dniach od wprowadzeniu specjalnego łącznika, ząb lub też zespół zębów może być zamocowany, a pacjent może cieszyć się pełnym i estetycznym uzębieniem. Implantoprotetyka to długoterminowa inwestycja w zdrowie jamy ustnej.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
Krężał-Salloum Renata
Stomatolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!