Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Ginekologia estetyczna

Plastyka krocza

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej coraz bardziej zyskują na popularności. Z reguły decydują się na niego kobiety, które doświadczyły komplikacji poporodowych, takich jak naderwanie krocza – może być to związane również z rozciągnięciem pochwy. Wiele kobiet przyznaje, że pozostawienie tego problemu bez odpowiedniego leczenia chirurgicznego mogłoby przyczynić się nierzadko do braku satysfakcji seksualnej oraz poczucia nieatrakcyjności.

Na czym polega plastyka pochwy i krocza?

Zabieg trwa do 120 minut i może być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od konkretnego przypadku. Podczas chirurgicznej korekcji pochwy zostaje nacięta ściana narządu, a zbędne, rozciągnięte fragmenty usuwa się. Powstałe nacięcia zaszywane są specjalnymi szwami, które w miarę upływu czasu rozpuszczają się i dzięki temu umożliwiają szybsze gojenie się operowanego obszaru.

Zabieg powinien być poprzedzony przeprowadzeniem odpowiednich badań, w tym morfologii, TSH, antygenu Hbs i układu krzepnięcia, a także badań pod kątem HIV i HCV. Zostają one zlecone zwykle podczas konsultacji ginekologicznej. Termin operacji również nie może być przypadkowy – jest on ustalany indywidualnie, w zależności od terminu miesiączki: powinien mieć miejsce minimum dwa tygodnie przed kolejnym krwawieniem.

Rekonwalescencja po zabiegu przebiega zwykle pomyślnie. Pochwa na nowo zyskuje węższe rozmiary, jednak współżycie powinno być odłożone na moment po tym, kiedy ciało dojdzie do pełnej sprawności. Aby wszystko mogło odbywać się bez komplikacji, należy minimum przez sześć tygodni od operacji powstrzymać się od zażywania kąpieli w basenach, ale również w wannie. Kobieta powinna w delikatny sposób oczyszczać operowane okolice pod prysznicem oraz przestrzegać bezpieczeństwa – i zaleceń lekarza prowadzącego – w zakresie dezynfekcji rany.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera. W takim przypadku to wiązka laserowa stymuluje okolice pochwy do wytwarzania kolagenu, aby błona śluzowa narządów rodnych mogła zyskać ponownie elastyczność. Procedura jest nieinwazyjna, a okres rekonwalescencji trwa co najmniej siedem dni.

Ile kosztuje plastyka pochwy?

Cena zabiegu może wahać się nawet między 1,5 a 3 tysiące złotych. Koszt jednak zostaje zrekompensowany przez zaskakująco dobre efekty, które w korzystny sposób „odbijają się” na późniejszym współżyciu. Mięśnie i śluzówka pochwy zostają napięte i odzyskują pełną funkcjonalność. Dlatego też, jeżeli dana kobieta na podstawie wywiadu lekarskiego oraz badań zmaga się przykładowo z uszkodzeniem mięśni w obszarze dna miednicy lub rozciągnięciem mięśni pochwy, powinna rozważyć poddanie się takiej operacji. Porody są także częstą przyczyną zabiegów – zwłaszcza w przypadku kobiet, które urodziły więcej, niż jedno dziecko. Ponadto, jeżeli dana kobieta pracuje fizycznie lub jest otyła, również może rozważyć taki zabieg, gdyż powyższe warunki obciążają mięśnie krocza i mogą przyczynić się do spadku ich elastyczności.

 

Mezoterapia pochwy

Zabiegi mezoterapii igłowej stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie – medycyna estetyczna daje niesamowite możliwości. Jednym z zabiegów z tej dziedziny jest przeprowadzenie go w obrębie pochwy. Umożliwia lepszą regenerację narządu i może być nawet zalecana w określonych przypadkach, na przykład po porodzie.

Na czym polega mezoterapia pochwy?

Przy wyjaśnianiu istoty zabiegu warto przybliżyć i uświadomić sobie, czym ogólnie jest mezoterapia. Zabieg nie opiera się na interwencji chirurgicznej, dzięki czemu można powiedzieć, że jest mało inwazyjny.  Poprzez wykorzystanie igieł do określonych partii skóry poddawanych zabiegowi wprowadzana jest właściwa w przypadku danego zabiegu substancja lecznicza. Jej zadaniem jest pobudzenie odpowiednich warstw skóry właściwej do wytworzenia kolagenu, aby mogły zostać zregenerowane maksymalnie możliwie do stanu sprzed zaistnienia komplikacji.

Na ogół mezoterapię stosuje się w obrębie twarzy, jednak, z uwagi na jej zaskakująco korzystne rezultaty, coraz częściej praktykowana jest także w innych obszarach ciała – tak, jak w tym przypadku, w ścianach pochwy.

Wyróżnia się kilka rodzajów zabiegu mezoterapii. Najpopularniejsza jest właśnie igłowa. Lekarz wkłuwa się w partię ciała poddaną zabiegowi i wprowadza do niej preparat leczniczy bądź osocze kobiety poddanej zabiegowi pobrane z innych partii ciała. Procedura może być przeprowadzona z wykorzystaniem standardowych, choć niezwykle cienkich igieł, albo dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w igiełki. Nakłucia są niezbyt głębokie. W przypadku zabiegu bez wykorzystania igieł, dedykowane urządzenie produkuje prąd elektryczny. Impulsy sprawiają, że poddawany im obszar staje się przez pewien czas bardziej podatny na wnikanie substancji leczniczej, ponieważ otwarte zostają tzw. kanały hydrofilowe, a dzięki temu błonę charakteryzuje wówczas wyższa przepuszczalność. Podczas zabiegu w żaden sposób nie zostają uszkodzone tkanki. Odmianą zabiegu bezigłowego jest również wykorzystanie ultradźwięków – podobnie, jak w przypadku impulsów elektrycznych, to one pozwalają wprowadzić lek w głąb tkanki dzięki wytworzeniu w niej niewielkiego nadciśnienia.

W przypadku mezoterapii pochwy substancja lecznicza jest dostarczana – metodą igłową bądź bezigłową – do tkanki znajdującej się bezpośrednio pod błoną śluzową pochwy. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Przyczynia się do zdecydowanej poprawy elastyczności narządu i może pomóc w zapobieganiu infekcjom.

Mezoterapia pochwy zalecana jest kobietom po porodzie, które zmagają się z brakiem dostatecznej elastyczności, a przez to również nie odczuwają przyjemności ze zbliżeń fizycznych. Problemy natury fizjologicznej, takie, jak suchość pochwy lub jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie warg sromowych również mogą być podstawą do przeprowadzenia takiego zabiegu. Ponadto mogą rozważyć ją panie, które pracują fizycznie oraz te obciążone nadliczbowymi kilogramami – takie warunki przyczyniają się do zmniejszenia elastyczności mięśni.

Ile kosztuje mezoterapia pochwy?

Koszt mezoterapii pochwy waha się od około 1 do 2,5 tysięcy złotych. Na cenę wpływa wybór konkretnego preparatu leczniczego.

 

Plastyka warg sromowych

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie być piękna i zadbana. Dotyczy to nie tylko urody twarzy i jędrności ciała, ale także okolic intymnych. Zdarza się, że wargi sromowe mogą być niesymetryczne bądź nierówne – taki stan rzeczy nierzadko wywiera ogromny wpływ na satysfakcję z życia seksualnego. Dlatego też modne stały się operacje plastyczne tego właśnie narządu.

Wskazaniami do poddania się zabiegowi labioplastyki może być jednak nie tylko niewystarczające zadowolenie ze swojego wyglądu. Przesłanką do przeprowadzenia operacji mogą być niedostateczne doznania seksualne związane z przerostem warg. Inną przyczyną bywa doświadczany w życiu codziennym dyskomfort – w tym dolegliwości bólowe – związany z podejmowaniem różnych aktywności, takich jak jazda na rowerze czy innego rodzaju ćwiczenia. Zabiegowi nie powinny natomiast poddawać się kobiety w ciąży oraz będące w trakcie chemioterapii.

Operację tę wykonuje się również u tych kobiet, u których pogorszenie wyglądu okolic intymnych nastąpiło w wyniku porodu, naturalnych procesów starzeniowych i związanej z nimi utraty elastyczności, a nawet menopauzy. Rekonwalescencja może potrwać od czterech do sześciu tygodni, dlatego też do upływu tego czasu od zabiegu kobieta nie powinna prowadzić życia seksualnego oraz innych rodzajów aktywności fizycznej.

Operacja warg sromowych – jak przebiega?

Zabieg zwyczajowo trwa do 90 minut. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od indywidualnych ustaleń i wskazań lekarskich. To przyczynia się do braku odczuwania bólu czy dyskomfortu. Z obszaru warg sromowych zostaje usunięta metodami chirurgicznymi nadmierna część tkanki.

Po przeprowadzonym zabiegu nie jest wymagany dodatkowy pobyt w szpitalu. Pacjentki są wypisywane do domu tego samego dnia, nawet w przeciągu kilku godzin od zakończenia operacji. W międzyczasie następuje zmiana opatrunku i weryfikacja, czy wszystko przebiega prawidłowo. Brak komplikacji równa się brakowi przeciwwskazań do opuszczenia szpitala. Rany goją się od tygodnia do dwóch, z kolei usunięcie szwów z reguły ma miejsce w odstępie tygodnia od zabiegu.

Operacja warg sromowych nie powinna być wykonywana w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Jest to związane z tym, że krwawienie, które mogłoby wówczas wystąpić, przyczyniłoby się do pogorszenia jakości rekonwalescencji. Dlatego też, w ramach ustaleń z lekarzem przed operacją należy uwzględnić termin ostatniej miesiączki.

Ile kosztuje operacja warg sromowych?

Cena zabiegu mieści się w kwotach rzędu od 2 do 3,5 tysięcy złotych. Aby efekty zabiegu mogły cieszyć w pełni, należy przestrzegać w odpowiedni i bezpieczny sposób regularnej higieny intymnej. Warto także zaopatrzyć się we wkładki i odpowiednią bieliznę – dzięki temu możliwe będzie uniknięcie ponownych otarć.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!