Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Drobne zabiegi ginekologiczne

W gabinecie Medicus poza samym prowadzeniem ciąży i standardowymi badaniami z nią związanymi, wykonujemy także drobne zabiegi ginekologiczne. Nie wymagają one poważnych przygotowań ze strony pacjentki, a jedyne informacje, jakich wymaga ginekolog to grupa krwi pacjentki oraz wyniki wcześniej zleconych badań. Aby zapewnić maksymalną skuteczność tych drobnych zabiegów, działamy w zgodzie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów.

 

Wskazania do drobnych zabiegów ginekologicznych

Nie istnieje jeden konkretny zestaw wskazań do wykonania wszystkich drobnych zabiegów ginekologicznych. Kluczowym wskazaniem jest jednak wyleczenie wszystkich infekcji oraz ewentualnych stanów zapalnych. Z uwagi na ich specyfikę, konieczne jest skonsultowanie się z naszym ginekologiem, mogącym pozytywnie zakwalifikować pacjentkę do każdego z nich. Zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem, celem rozwiania wszystkich wątpliwości.

Drobne zabiegi ginekologiczne w klinice Medicus Koszalin

Wyłyżeczkowanie kanału jamy macicy

Wyłyżeczkowanie kanału jamy macicy to zabieg diagnostyczny wykonywany w celach diagnostycznych. Podczas jego trwania ginekolog pobiera fragment błony śluzowej z wnętrza macicy, po czym jest on przekazywany do dalszej analizy pod kątem histopatologicznym.

 

Usuwanie polipów szyjki macicy

Podczas jego trwania, lekarz odsłania szyjkę macicy, a następnie chwyta polipa i ukręca go. Zabieg trwa zaledwie kilka minut. Objawami, mogącymi wzbudzić podejrzenia pojawienia się polipa w okolicach szyjki macicy, są między innymi zwiększona ilość wytwarzanego śluzu, nawracające infekcje układu rodnego, krwawienia międzymiesiączkowe, bóle w okolicach podbrzusza w trakcie stosunku seksualnego.

 

Pobrania wycinków szyjki macicy pod kontrolą kolposkopu

Pobranie wycinków szyjki macicy pod kontrolą kolposkopu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Wycinek ten jest poddawany analizie pod kątem histopatologicznych, która pomaga w wykryciu potencjalnej obecności rozwijających się nowotworów układu rozrodczego.

 

Pobrania wycinków ze sromu pod kontrola kolposkopu

Pobranie wycinków ze sromu jest również wskazane w przypadku wystąpienia trudno gojących się zmian oraz podejrzenia pojawienia się zmian nowotworowych. Jest on wykonywany w ciągu jednego dnia, a dla komfortu pacjentki, możliwe jest wykonanie go pod wpływem znieczulenia miejscowego.

 

Krioterapia szyjki macicy

Krioterapia szyjki macicy to jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania łagodnych i niezłośliwych zmian w obrębie szyjki macicy. Wykorzystanie niskich temperatur niszczy nadżerkę, a przy tym nie uszkadza w żadnym stopniu samej szyjki bądź tez nie powoduje upośledzeń funkcji rozrodczych.

Krioterapia zmian na sromie (HPV)

Krioterapia zmian na sromie, podobnie jak ta w obrębie szyjki macicy, również wykorzystuje niskie temperatury. Jest ona stosowana w przypadku obecności brodawek spowodowanych zakażeniem wirusem HPV (brodawczak ludzki). Powstałe zmiany są wymrażane, a sam zabieg trwa około 15 minut.

Leczenie ropnia gruczołu Bartholina

Gruczoły Bartholina to dwa symetryczne gruczoły położone na wewnętrznej powierzchni warg sromowych mniejszych. Są odpowiedzialne za produkcję wydzieliny śluzowej która nawilża pochwę podczas stosunku. Leczenie ropnia powstałego na gruczole Bartholina wymaga nacięcia i drenażu, wraz z jego dokładnym oczyszczeniem jamy ropnia. Dzięki temu pacjentka uzyskuje pewność, że ponowne wystąpienie dolegliwości jest zminimalizowane.

Kolposkopia

Kolposkopia to badanie polegające na ocenie powierzchni nabłonka wraz z oceną naczyń znajdujących się pod nim. Rejonami, które podlegają temu badaniu są szyjka macicy, ale też pochwy czy srom. Samo badanie jest całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne.

Cytologia płynna

Cytologia płynna stosowana jest w przypadku podejrzenia wystąpienia raka szyjki macicy. Badanie to polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy na płynne podłoże. Dzięki temu możliwe staje się zminimalizowanie ryzyka potencjalnego uszkodzenia komórek wraz z usunięciem elementów takich jak krwinki, mogących utrudnić dalszą analizę.

Plastyka krocza

Plastyka krocza to zabieg, który zalecany jest szczególnie u kobiet, które po porodzie zmagają się ze zniekształconym, bądź też nienaturalnie rozszerzonym wejściem do pochwy. Polega on na nacięciu ściany pochwy, usunięciu nadmiaru rozciągniętych tkanek oraz zaszyciu rany przy pomocy specjalnych szwów.

Wszystkie te zabiegi realizowane są w znieczuleniu miejscowym, jednak na życzenie pacjentki mogą być one wykonane w znieczuleniu ogólnym w asyście anestezjologa.

W klinice Medicus realizujemy bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach karty Medicover, Allianz, Lux Med, Enel-Med, Polmed, PZU, OCM,  oraz Geriamedica bez wymaganego skierowania. Dla osób posiadających ubezpieczenia zdrowotne w podanych firmach wykonujemy bezpłatne usługi ginekologiczne na podstawie wykupionego pakietu.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog
Cennik usług
Pobranie materiału z kanału szyjki macicy i jamy macicy - tzw. abrazja, wykonywane jest techniką próżniową lub tradycyjnie, przez wyłyżeczkowanie. W cenę wliczone jest badanie histopatologiczne
800 zł
Usuwanie polipów wraz z wyłyżeczkowaniem kanału szyjki i jamy macicy + badanie histopatologiczne
850 zł
Pobranie wycinki z szyjki macicy pod kontrolą kolposkopu + badanie histopatologiczne
800 zł
Pobranie wycinki ze sromu pod kontrolą kolposkopu + badanie histopatologiczne
600 zł
Kolposkopia
350 zł
Plastyka krocza
1500 zł
Przecięcie błony dziewiczej
500 zł
Nacięcie ropnia gruczołu Bartholina z Marsupializacja
700 zł
Badania bakteryjne:
- Posiew z pochwy
100 zł
- Panel urogenitalny (Testy PCR: Neisseria, Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
350 zł
Kriochirurgiczne usuwanie nadżerki (wymrażanie)
500 zł
Krioterapia kłykcin kończystych sromu
200 zł - 400 zł
Leep loop usuwanie nadżerki
750 zł
Sonohisterografia badanie kontrastowe jamy macicy + jajowody
1000 zł

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!