Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Diagnostyka niepłodności

Stwierdzenie niepłodności jednego z partnerów, to trudna do zaakceptowania diagnoza dla pary starającej się o dziecko. W gabinecie Medicus zajmujemy się wykluczaniem bądź potwierdzeniem występowania niepłodności. Każdy pacjent może liczyć na indywidualnie podejście do jego sytuacji.

Zabiegi, jakie wykonujemy, aby zdiagnozować występowanie niepłodności to:

 • Konsultacja par małżeńskich/poradnictwo
 • Monitorowanie cyklu miesiączkowego
 • Indukcja owulacji
 • Regulacja zaburzeń hormonalnych
 • Diagnostyka bakteryjna
 • Ocena drożności jajowodów (Sono-HSG)
 • Inseminacja domaciczna (umieszczenie w macicy odpowiednio przygotowanej zawiesiny plemników zwiększającej szansę na zapłodnienie)

Badania Sono-HSG

Sonohisterosalpingografia jest to najskuteczniejsze badanie, umożliwiające kompleksową ocenę drożności jajowodów. Polega ono na umieszczeniu cewnika w jamie macicy, wraz ze specjalną pianką oraz solą fizjologiczną, służącą jako kontrast. Podczas badania sono-HSG, widoczne jest całkowite wypełnienie jajowodów przez tę substancję, co umożliwia zlokalizowanie miejsc odpowiedzialnych za niedrożność jajowodów.

 

Innym badaniem płodności jest badanie PCT, nazywane także potocznie testem po stosunku. Polega ono na pobraniu śluzu wprost z szyjki macicy.  Próbka ta zostaje poddana badaniu pod mikroskopem, co pozwoli na łatwe zbadanie śluzu pod kątem jego jakości i tego, jak poruszają się w nim plemniki. Jego wykorzystanie pozwala na postawienie wstępnej diagnozy dla niepłodności.

 

Wskazania do wykonania badania

 

Wskazaniami do wykonania badania płodności u kobiet są między innymi:

 • Podejrzenie niedrożności jajowodów
 • Nieprawidłowości kształtu jamy macicy
 • Obecność zmian rozwojowych w obrębie żeńskiego układu rozrodczego, takich jak polipy, mięśniaki, czy zrosty pozapalne
 • Obecność guzów macicy
 • Przerost endometrium

Dlaczego warto zbadać płodność?

 

Profesjonalnie zrealizowane badanie płodności pozwala określić źródło przeszkód, uniemożliwiających poczęcie dziecka. Na podstawie wyników, możliwe jest także to, aby lekarz był w stanie dobrać właściwą i, co najważniejsze, skuteczną metodę leczenia. Jeżeli więc pacjent podejrzewa u siebie niepłodność — należy niezwłocznie umówić się na konsultację.

W klinice Medicus realizujemy bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach karty Medicover, Allianz, Lux Med, Enel-Med, Polmed, PZU, OCM,  oraz Geriamedica bez wymaganego skierowania. Dla osób posiadających ubezpieczenia zdrowotne w podanych firmach wykonujemy bezpłatne usługi ginekologiczne na podstawie wykupionego pakietu.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog
Cennik usług
Konsultacje par małżeńskich
250 zł
Kolejna wizyta
150 zł
Badanie sonohisterografia badanie kontrastowe jamy macicy + jajowody
1000 zł
Badania bakteryjne: Posiew z pochwy
100 zł
Badania bakteryjne: Biocenoza
70 zł
Badania bakteryjne: panel urogenitalny (Testy PCR: Neisseria, Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
350 zł
Monitorowanie cyklu - wizyta
200 zł
Iniekcja
30 zł

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!