Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Mezoterapia pochwy

Zabiegi mezoterapii igłowej stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie – medycyna estetyczna daje niesamowite możliwości. Jednym z zabiegów z tej dziedziny jest przeprowadzenie go w obrębie pochwy. Umożliwia lepszą regenerację narządu i może być nawet zalecana w określonych przypadkach, na przykład po porodzie.

Na czym polega mezoterapia pochwy?

Przy wyjaśnianiu istoty zabiegu warto przybliżyć i uświadomić sobie, czym ogólnie jest mezoterapia. Zabieg nie opiera się na interwencji chirurgicznej, dzięki czemu można powiedzieć, że jest mało inwazyjny.  Poprzez wykorzystanie igieł do określonych partii skóry poddawanych zabiegowi wprowadzana jest właściwa w przypadku danego zabiegu substancja lecznicza. Jej zadaniem jest pobudzenie odpowiednich warstw skóry właściwej do wytworzenia kolagenu, aby mogły zostać zregenerowane maksymalnie możliwie do stanu sprzed zaistnienia komplikacji.

Na ogół mezoterapię stosuje się w obrębie twarzy, jednak, z uwagi na jej zaskakująco korzystne rezultaty, coraz częściej praktykowana jest także w innych obszarach ciała – tak, jak w tym przypadku, w ścianach pochwy.

Wyróżnia się kilka rodzajów zabiegu mezoterapii. Najpopularniejsza jest właśnie igłowa. Lekarz wkłuwa się w partię ciała poddaną zabiegowi i wprowadza do niej preparat leczniczy bądź osocze kobiety poddanej zabiegowi pobrane z innych partii ciała. Procedura może być przeprowadzona z wykorzystaniem standardowych, choć niezwykle cienkich igieł, albo dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w igiełki. Nakłucia są niezbyt głębokie. W przypadku zabiegu bez wykorzystania igieł, dedykowane urządzenie produkuje prąd elektryczny. Impulsy sprawiają, że poddawany im obszar staje się przez pewien czas bardziej podatny na wnikanie substancji leczniczej, ponieważ otwarte zostają tzw. kanały hydrofilowe, a dzięki temu błonę charakteryzuje wówczas wyższa przepuszczalność. Podczas zabiegu w żaden sposób nie zostają uszkodzone tkanki. Odmianą zabiegu bezigłowego jest również wykorzystanie ultradźwięków – podobnie, jak w przypadku impulsów elektrycznych, to one pozwalają wprowadzić lek w głąb tkanki dzięki wytworzeniu w niej niewielkiego nadciśnienia.

W przypadku mezoterapii pochwy substancja lecznicza jest dostarczana – metodą igłową bądź bezigłową – do tkanki znajdującej się bezpośrednio pod błoną śluzową pochwy. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Przyczynia się do zdecydowanej poprawy elastyczności narządu i może pomóc w zapobieganiu infekcjom.

Mezoterapia pochwy zalecana jest kobietom po porodzie, które zmagają się z brakiem dostatecznej elastyczności, a przez to również nie odczuwają przyjemności ze zbliżeń fizycznych. Problemy natury fizjologicznej, takie, jak suchość pochwy lub jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie warg sromowych również mogą być podstawą do przeprowadzenia takiego zabiegu. Ponadto mogą rozważyć ją panie, które pracują fizycznie oraz te obciążone nadliczbowymi kilogramami – takie warunki przyczyniają się do zmniejszenia elastyczności mięśni.

Ile kosztuje mezoterapia pochwy?

Koszt mezoterapii pochwy waha się od około 2 do 4 tysięcy złotych. Na cenę wpływa wybór konkretnego preparatu leczniczego.

 

W klinice Medicus realizujemy bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach karty Medicover, Allianz, Lux Med, Enel-Med, Polmed, PZU, OCM,  oraz Geriamedica bez wymaganego skierowania. Dla osób posiadających ubezpieczenia zdrowotne w podanych firmach wykonujemy bezpłatne usługi ginekologiczne na podstawie wykupionego pakietu.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!