Rejestracja Ginekologia
Rejestracja Stomatologia

Botoks

Toksyna botulinowa, najczęściej spotykana pod nazwą „botoks”, jest powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Pozwala ono na usunięcie zmarszczek mimicznych, oddziałując na mięśnie za nie odpowiedzialne.. Wykonanie zastrzyku blokuje ich połączenia z nerwami, zatrzymując skurcze. Dzięki temu skóra jest rozluźniona, a zmarszczki stają się wręcz niewidoczne.

Botoks – czym jest?

Botoks jest jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Botoks wykorzystujemy do spłycania zmarszczek, bruzd, kształtowania rysów twarzy. Efekty zabiegu z wykorzystaniem botoksu są widoczne po krótkim czasie – pierwsze zmiany widać już po trzech dniach od zabiegu. Podanie botoksu odbywa się poprzez iniekcję z zastosowaniem cienkiej igły. Warto wiedzieć, że toksyna botulinowa znajduje swoje zastosowanie także m.in. w okulistyce, na przykład w leczeniu zeza.

Wskazania

Botoks w medycynie estetycznej służy głównie jako sposób na zniwelowanie różnego rodzaju zmarszczek, znajdujących się:

  • W okolicy oczu (kurze łapki)
  • Wokół ust (obejmuje to m.in. „zmarszczki palacza”)
  • Na czole (lwia zmarszczka)
  • Zmarszczki poprzeczne czoła

Efekty zabiegu z użyciem botoksu

Efekty zabiegu z wykorzystaniem botoksu są widoczne po 2-3 dniach od przeprowadzenia zabiegu. W tym czasie dochodzi do zredukowania opuchlizny pozabiegowej i ustabilizowania efektu. Zabieg z wykorzystaniem botoksu trwa mniej, niż 30 minut, a uzyskany efekt utrzymuje się przez około pół roku.

Po ustabilizowaniu efektu można zauważyć, że zmarszczki uległy spłyceniu. W przypadku, gdy efekt zacznie słabnąć, iniekcję botoksu można powtórzyć po trzech miesiącach od poprzedniego zabiegu.

Czy konieczne jest znieczulenie przed zabiegiem?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie wymaga narkozy – ból podczas iniekcji jest niewielki, mało odczuwalny. Opcjonalnie Pacjent może zdecydować się na zastosowanie kremu znieczulającego Emla, którym smarujemy miejsce poddawane iniekcji.

Zalecenia po zabiegu

Przez pierwsze kilka godzin po zabiegu konieczne jest wstrzymanie się od pochylania, a także gwałtownego wstawania. Niedostosowanie się do tego zalecenia może spowodować przemieszczenie się toksyny botulinowej w inny obszar od zamierzonego, co sprawi, że uzyskany efekt będzie niezgodny z oczekiwaniami Pacjenta.

Prócz tego, celem zredukowania ryzyka przemieszczenia się toksyny botulinowej, warto jest bezpośrednio po zabiegu zastosować zimny okład.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest
dr. Ismaiel Salloum
Ginekolog

Zamieszczony cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Do wizyty umówionej poza godzinami pracy kliniki doliczamy 100 zł.

Implanty dla Ciebie
Powód do uśmiechu. Implanty dentystyczne to najlepsza alternatywa po utracie naturalnych zębów.

Wszczepienie implantu z koroną zębową pomoże wyeliminować konieczność spiłowania lub uszkodzenia korzenia sąsiednich zębów. Dzięki temu można również wyeliminować potrzebę zakładania więcej niż jednej korony.
Chcesz uzyskać wspaniały uśmiech bez gotówki?
Korzystając z płatności ratalnej można sfinansować zakup wszystkich zabiegów oferowanych w naszej Klinice stomatologicznej
Dowiedz się więcej
Umów wizytę online
Lub zadzwoń
533 343 535
94 347 13 70
wyślij
Kontakt
Przyjedź do nas!