Aparat USG 3D/4D - Voluson E6

voluson-e6NZOZ Medicus posiada aparat Voluson E6 - najnowszej generacji aparat ultrasonograficzny (USG) dostępny tylko w nielicznych klinikach w Polsce. Technologia obrazowania 3D i 4D umożliwia oglądanie poszczególnych cześci płodu w czasie rzeczywistym. Aparat pozwala lekarzowi na jeszcze większą precyzję w diagnozowaniu i dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowej generacji lekkich głowic matrycowych skanujących w trzech wymiarach. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości przestrzennych obrazów diagnostycznych mających akceptację FDA (amerykańskiej agencji rządowej departamentu zdrowia i usług społecznych odpowiedzialnej m.in. za wydawanie zezwoleń na dopuszczenie urządzeń medycznych). Nowe głowice pozwalają na obrazowanie zbliżone jakością do tomografu komputerowego. Aparat wyposażony jest też w funkcję STIC (Spatio-Temporal Image Correlation), która pozwala na uchwycenie pełnego cyklu pracy serca płodu i zachowania dźwięku do późniejszej analizy. Voluson E6 posiada wbudowana nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i film ukazujący ruchy dziecka w brzuchu matki.

Najwyższej klasy ultrasonograf z obrazowaniem trojwymiarowym w czasie rzeczywistym i kolorowym dopplerem. Podział ekranu na dwa lub cztery obrazy. Obrazowanie trapezoidalne z głowic liniowych. Obrazowanie: 2D, M, pwD (HPRF), cwD - opcja, kolor doppler, power doppler, doppler tkankowy i ich kombinacje: duplex, triplex; 3D, 4D - opcja. Real Time 4D - 40 obrazow trojwymiarowych na sekundę w czasie rzeczywistym. Ponad 16.000 kanałow nadawczo-odbiorczych. Obrazowanie w technice drugiej harmonicznej. Wielostrefowe ogniskowanie.

Technika 2D jest podstawą badania ultrasonograficznego umożliwiającą ocenę prawidłowego rozwoju płodu oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości już w początkowej fazie życia dziecka w łonie matki. Pozwala to na właściwe prowadzenie ciąży, przygotowanie do porodu oraz objęcie szczególną opieką medyczną dziecka.

Technika 3D umożliwia obejrzenie płodu w brzuchu matki w trójwymiarowej przestrzeni, z możliwością obracania zdjęcia, tak aby przyjrzeć się mu z każdej strony.

Technika 4D pozwala na oglądanie dziecka w przestrzeni w czasie rzeczywistym w postaci „filmu”. Ta zaawansowana technika ultrasonograficzna daje ogromne możliwości obserwacji ruchów płodu, analizy jego budowy, struktury szkieletowej, czy powłok ciała, będąc podstawą dokładniejszej oceny kondycji dziecka, niż było to możliwe podczas badań na sprzęcie poprzedniej generacji.

Kontakt

w nagłych przypadkach: 602 25 99 21
gabinet@medicus.koszalin.pl

 

CERTYFIKATY-box