Aparat USG 3D/4D - Voluson E6

voluson-e6NZOZ Medicus posiada aparat Voluson E6 - najnowszej generacji aparat ultrasonograficzny (USG) dostępny tylko w nielicznych klinikach w Polsce. Technologia obrazowania 3D i 4D umożliwia oglądanie poszczególnych cześci płodu w czasie rzeczywistym. Aparat pozwala lekarzowi na jeszcze większą precyzję w diagnozowaniu i dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowej generacji lekkich głowic matrycowych skanujących w trzech wymiarach. Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości przestrzennych obrazów diagnostycznych mających akceptację FDA (amerykańskiej agencji rządowej departamentu zdrowia i usług społecznych odpowiedzialnej m.in. za wydawanie zezwoleń na dopuszczenie urządzeń medycznych). Nowe głowice pozwalają na obrazowanie zbliżone jakością do tomografu komputerowego. Aparat wyposażony jest też w funkcję STIC (Spatio-Temporal Image Correlation), która pozwala na uchwycenie pełnego cyklu pracy serca płodu i zachowania dźwięku do późniejszej analizy. Voluson E6 posiada wbudowana nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i film ukazujący ruchy dziecka w brzuchu matki.

Najwyższej klasy ultrasonograf z obrazowaniem trojwymiarowym w czasie rzeczywistym i kolorowym dopplerem. Podział ekranu na dwa lub cztery obrazy. Obrazowanie trapezoidalne z głowic liniowych. Obrazowanie: 2D, M, pwD (HPRF), cwD - opcja, kolor doppler, power doppler, doppler tkankowy i ich kombinacje: duplex, triplex; 3D, 4D - opcja. Real Time 4D - 40 obrazow trojwymiarowych na sekundę w czasie rzeczywistym. Ponad 16.000 kanałow nadawczo-odbiorczych. Obrazowanie w technice drugiej harmonicznej. Wielostrefowe ogniskowanie.

Technika 2D jest podstawą badania ultrasonograficznego umożliwiającą ocenę prawidłowego rozwoju płodu oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości już w początkowej fazie życia dziecka w łonie matki. Pozwala to na właściwe prowadzenie ciąży, przygotowanie do porodu oraz objęcie szczególną opieką medyczną dziecka.

Technika 3D umożliwia obejrzenie płodu w brzuchu matki w trójwymiarowej przestrzeni, z możliwością obracania zdjęcia, tak aby przyjrzeć się mu z każdej strony.

Technika 4D pozwala na oglądanie dziecka w przestrzeni w czasie rzeczywistym w postaci „filmu”. Ta zaawansowana technika ultrasonograficzna daje ogromne możliwości obserwacji ruchów płodu, analizy jego budowy, struktury szkieletowej, czy powłok ciała, będąc podstawą dokładniejszej oceny kondycji dziecka, niż było to możliwe podczas badań na sprzęcie poprzedniej generacji.

Videokolposkop VC-101

vc101Videokolposkop jest nowoczesnym urządzeniem do obrazowania szyjki macicy. Najwyższej jakości obrazy uzyskano dzięki kolorowej kamerze o znakomitej rozdzielczości, prezentacji obrazu na pełnym ekranie i dzięki precyzyjnemu automatycznemu balansowi bieli. Prezentacja obrazu na monitorze daje lekarzowi możliwość powstania lepszej diagnozy, a także wpływa na pacjetki, które same mogą zobaczyć ewentualne zmiany szyjki macicy.

Czytaj więcej...

ERBOTOM ICC 80

icc80Diametria elektrochirurgiczna do usuwania zmian na szyjce macicy (wypalanki leep loop)
Ten mały aparat serii ICC oferuje dwa efekty cięcia monopolarnego i trzy efekty koagulacji (w tym jeden bipolarny).

Krioterapia

krioKrioterapia jest przydatną i skuteczną metodą zwłaszcza w terapii zmian łagodnych, zlokalizowanych w obrębie szyjki macicy. Można zastosować tą metodę w przypadku dysplazji małego stopnia, co wymaga precyzyjnej diagnostyki kolposkopowo-histologicznej, wykluczającej zmianę podejrzaną o proces nowotworowy. Stosowanie krioterapii do leczenia zmian w obrębie szyjki macicy jest niebolesne i nie wymaga znieczulenia. Krioterapia jest także stosowana w obrębie sromu i pochwy głównie przy pojedynczych, niewielkich zmianach łagodnych. W tych przypadkach wymaga ona znieczulenia.

Zalety kriochirurgii

  • w większości przypadków nie wymaga znieczulenia
  • po zamrożeniu zniszczone tkanki ulegaja samoistnej demarkacji bez potrzeby ich usuwania. Tkanka ulega prawidłowej odbudowie bez jej ubytków czy zwłókniałych blizn
  • metoda jest bezpieczna, praktycznie bez powikłań
  • zabieg jest bezkrwawy, proces gojenia odbywa się na sucho lub z wysiękiem (skóra)
  • jest to jedyna metoda niekoloidogenna; małę obszary goją się bezbliznowo, na większych blizna jest elastyczna, bezkolagenowa; dobre wyniki kosmetyczne i czynnościowe, trudne do osiągniecia innymi metodami
  • zamrażanie może być powtarzane wielokrotnie lub planowane wieloetapowo

Iris Ginekologia - profesjonalny program komputerowy do archiwizacji danych i obrazów medycznych z kartoteką pacjentów

iris1

iris2

iris3 

Obrazy

Program IRIS może rejestrować obraz z dowolnego urządzenia diagnostycznego wyposażonego w standardowe wyjscie wideo (wideokolposkop, histeroskop, USG) lub wyposażonego w tor optyczny z kamerą/aparatem cyfrowym (np.: kolposkop, mikroskop). Użytkowik ma możliwość rejestrowania pojedyńczych obrazów, zapamiętywania ich, przeglądania oraz dodawania do raportów. Opcje programu umożliwiają wykonywanie operacji przetwarzania m.in.: poprawę jasności i kontrastu, powiększenie i nanoszenie opisów tekstowych i graficznych.

Program wyposażono w wiele narzędzi począwszy od możliwości porównywania zdjęć poprzez edycję graficzną aż do wykonywania pomiarów planimetrycznych.

Wideo

Wbudowany rejestrator wideo pozwala na zapis filmu cyfrowego na dysku twardym komputera (obraz może być pozyskany zarówno ze źródeł analogowych jak i cyfrowych). Użytkownik ma możliwość późniejszej edycji zarejstrowanej sekwencji wideo. Rozwiązanie to pozwala rejestrować długie sekwencje (nawet kilkunastominutowe), a następnie wycinać interesujące fragmenty wideo lub pojedyńcze klatki i zapisywać je w bazie danych.

Fotele ginekologiczne Schmitz

radiusWiększość pacjentów uważa, że tradycyjne łóżka do badań nie są komfortowe. Atrakcyjny wygląd wpływa na złagodzenie nieprzyjemnych doznań związanych z badaniem.

Funkcje łóżek i foteli

Funkcje fotela bazują na prostych i logicznych rozwiązaniach. Poszczególne pozycje ustawiane są dzięki czteroprzyciskowemu nożnemu układowi sterowania łatwo dostępnego przy różnym usytuowaniu tak pacjenta jak i badającego. Pacjent ma możliwość samodzielnego ustawienia optymalnej dla siebie pozycji. Usytuowanie sterowania na środku, po prawej lub lewej stronie może zostać dostosowane według preferencji lekarza czy pacjenta. Wysokość nachylenia siedziska i oparcia mogą być wstępnie zaprogramowane, a po przyciśnięciu przyciska łóżko czy fotel szybko dostosowuje się do wybranej pozycji. Do pozycji początkowej SCHMITZ ustawia się automatycznie. Wystarczy tylko dwukrotnie przycisnąć przycisk (funkcja pamięci).

Kontakt

w nagłych przypadkach: 602 25 99 21
gabinet@medicus.koszalin.pl

 

CERTYFIKATY-box