Sedacja wziewna (gaz rozweselajacy)

sedacja-wUrządzenie Master Flux AS 3000 wytwarza podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

Uspokojenie wziewne - leczenie z wykorzystaniem podtlenku azotu. To najlepszy sposób by wyeliminować lęki najmłodszych (i nie tylko...) związane z wizytą u stomatologa.

Podtlenek azotu to jeden z pierwszych środków stosowanych do znieczulenia ogólnego, stosowany w medycynie od ponad stu lat. W tym długim okresie nie zanotowano ani jednego przypadku uczulenia na ten środek. My stosujemy go w dawce niższej od tej, która może wywołać znieczulenie ogólne. W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę dziecko uspokaja się, chętniej spełnia polecenia, cały czas podczas zabiegu kontrolowane jest stężenie gazu we wdychanym przez malucha powietrzu. Kontakt z dzieckiem jest cały czas zachowany.

Po zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu. Leczenie w uspokojeniu wziewnym nie jest metodą zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych starszych dzieci i dorosłych, dla których wizyta u stomatologa jest dużym przeżyciem. Wielu naszych dorosłych pacjentów leczonych z użyciem podtlenku potwierdziło, że poziom stresu podczas zabiegów był znacznie obniżony.


 

N medicus nalepka