Wkładka domaciczna Jaydees

Czym jest Jaydess®?

Jaydess® to wkładka wewnątrzmaciczna, składająca się z pigułki hormonalnej przymocowanej do ramki w kształcie litery T, wykonanej z miękkiego, giętkiego tworzywa sztucznego. Urządzenie o długości 30 mm wprowadza się do macicy za pomocą specjalnego aplikatora.

Jaydess® jest najmniejszą dostępną spiralą hormonalną i zawiera niewielką dawkę hormonu. Spirala umieszczona w macicy przez położną lub lekarza chroni przed niechcianą ciążą. Dzięki trwającemu do 3 lat, codziennemu, powolnemu, miejscowemu uwalnianiu w macicy niewielkiej dawki hormonu z grupy progestagenów – lewonorgestrelu, nie trzeba pamiętać o codziennym, cotygodniowym lub comiesięcznym stosowaniu środków antykoncepcyjnych.

Jak działa Jaydess®?

Gdy wkładka Jaydess® zostaje umieszczona w macicy, każdego dnia zostaje tam powoli i w sposób ciągły uwalniana niewielka dawka lewonorgestrelu, która zapobiega ciąży na trzy różne sposoby.

1. Jaydess sprawia, że śluz szyjki macicy staje się gęstszy, co zapobiega przenikaniu plemników.
2. Jaydess wpływa na rozrost śluzówki macicy. Błona śluzowa staje się cienka i niezdolna do przyjęcia komórki jajowej.
3. Wkładka sama w sobie również przyczynia się do stworzenia niekorzystnego środowiska dla plemników w macicy i w jajowodach. Wpływa to na ruchliwość plemników, uniemożliwiając zapłodnienie.

Jak skuteczny jest Jaydess®?

Jaydess® jest jednym z najbardziej skutecznych środków antykoncepcyjnych. Skuteczność Jaydess® w zapobieganiu ciąży od czasu umieszczenia w macicy, aż do usunięcia, wynosi ponad 99%. Jaydess® pozostaje aktywny przez okres do 3 lat.

W jaki sposób lewonorgestrel, hormon zawarty w Jaydess®, wpływa na organizm?

Jaydess® przede wszystkim działa miejscowo, w macicy. Wkładka uwalnia lewonorgestrel w macicy i tylko małe ilości hormonu dostają się do krwiobiegu. Lewonorgestrel jest powszechnie stosowany w antykoncepcji hormonalnej. W większości przypadków, Jaydess® nie wpływa na owulację. Oznacza to, że jajniki nadal produkują estrogen. Więcej informacji na temat skutków ubocznych stosowania Jaydess® znajduje się w dalszej części niniejszej broszury i na ulotce dołączonej do opakowania.

Do czego służą nitki umieszczone na Jaydess®?

Nitki na Jaydess® służą do tego, aby wkładka mogła zostać usunięta przez położną lub lekarza. Położna lub lekarz wyjaśni, jak wyczuć położenie nitek po założeniu wkładki. Wyczuwając położenie nitek, można samej sprawdzić, czy wkładka Jaydess® jest nadal ułożona w prawidłowej pozycji w macicy i czy zapewnia skuteczną ochronę antykoncepcyjną. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących nitek, prosimy skonsultować się z położną lub lekarzem.

Chcesz dowiedzieć się więcej - zapoznaj się z >> broszurą PDF <<

Kontakt

w nagłych przypadkach: 602 25 99 21
gabinet@medicus.koszalin.pl

 

CERTYFIKATY-box